Water Nymph African Gold (uchovněna v únoru 2011)

    Jsem fenka kolie dlouhosrsté, barvy blue-merle. Na svět jsem přišla 2. 11. 2009 v chovné stanici African Gold, spolu se dvěma sestřičkami a čtyřmi brášky. Dostala jsem oficiiální jméno Water Nymph African Gold. Z tohoto jména pak překladem vzniklo jméno Rusalka a postupným zkracováním se ze mě stala Sali a když zlobím, tak mi někdy říkají Rusaliso.

    Jednoho dne mě vzali od maminky, naložili do auta a pak jsme dlouho jeli. Potom mě v cizím městě předali nějakým cizím lidem, z nichž se vyklubali moji páníčci. Ti si mě odvezli domů, kde jsem s hrůzou zjistila, že budu bydlet s kočkama a jedním takovým protivným psem, který si se mnou nechtěl hrát. Koček jsem se ze začátku bála, ale byla jsem větší než ony, takže mě moc netrápily.

    Teď bych někdy i měla náladu si s nimi hrát, ale ony jsou strašně nafoukané a nechcou se se mnou kamarádit. Někdy na mě dokonce syčí a když je moc zlobím, tak mi třeba chcou dát tlapkou po čumáčku, ale většinou stihnu uhnout. Art se mi ze začátku také zdál protivnější, než jaký opravdu je. Teď už se mi ho většinou podaří přesvědčit, aby si se mnou hrál, ale jenom doma, protože on je strašně líný a na hraní venku by se musel začít víc hýbat. Stejně nemá takovou výdrž jako já. To má z toho, že nejí vůbec žádné vitamíny. Já mu pořád říkám, že na ovoci a zelenině není vůbec nic špatného a že je zdravá, ale on si nedá a nedá říct.